فروش آنلاین فایل

کرونای هندی؛ ویروسی جهش یافته تر و بی رحم - عروس بروز

کرونای هندی؛ ویروسی جهش یافته تر و بی رحم
به گزارش «سایت عروس بروز»، به نقل از «عصر ایران»، “چهار روز، یک میلیون مبتلای جدید به ویروس کرونا “؛ این آخرین آمار هند است، کشوری که می‌گویند سیستم درمانی اش در آستانه فروپاشی است که اگر چنین شود، یک فاجعه بزرگ انسانی در دمین کشور پرجمعیت جهان رخ خواهد داد و متهم اصلی کرونای هندی است.

هند نخستین بار کرونای جهش یافته را تحت عنوان ژنوم B.۱.۶۱۷ مهر پارسال به پایگاه داده‌های جهانی (GISAID) گزارش کرد. بنابراین، کرونای هندی نوظهور نیست، اما در روز‌های اخیر، به طور عجیبی این ویروس گسترش یافته است و دلیل اش هنوز بر ما پوشیده است.

طبق اعلام مقامات بهداشتی هند، حدود ۶۰ درصد مبتلایان جدید (در ایالت‌های تحت مطالعه)  آلوده به این نوع جهش یافته اند.

 

کرونای هندی قدرت شیوع بسیار بالایی دارد

سازمان بهداشت جهانی هنوز درباره این که ویروس هندی، تا چه اندازه کشنده است تحقیق می‌کند، ولی فارغ از میران مرگبار بودن این ویروس، آنچه مسلم است، این که کرونای هندی، قدرت شیوع بسیار بالایی دارد.

علت این امر نیز طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی، “جهش مضاعف ” است. ابتلای ۳۴۶۷۸۶ هزار نفر به کرونا تنها در یک روز (۲۳ آوریل) در هند، شاهدی بر این مدعاست.

این در حالی است که یک ماه قبل از آن، تعداد مبتلایان  ۴۷۲۶۲ هزار نفر بود. به عبارت دیگر، ظرف یک ماه، تعداد مبتلایان روزانه، بیش از ۷ برابر افزایش یافته است. بدیهی است در این مدت، امکانات درمانی متناسب با این مقدار رشد نکرده است.

 

کرونای هندی؛ ویروسی جهش یافته تر و بی رحم

 

دانشمندان در این باره تحقیق می‌کنند که آیا واکسن‌ها موجود می‌توانند در برابر کرونای هندی مصونیت ایجاد کنند یا خیر. تا کنون واکسن‌های ضد کرونا، در برابر انواع جهش یافته، دستکم بخشی از کارآمدی خود را حفظ کرده و به ویژه از ابتلا به درجات حاد کرونا جلوگیری کرده اند.  

احتمال دیگری که درباره کرونای هندی می‌رود این است که میزان آنتی بادی تولید شده در بدن مبتلایان، ۵۰ درصد کمتر باشد و این به معنی ایمنی کمتر و شیوع بیشتر خواهد بود.

تعلیق پرواز بسیاری از کشور‌ها به هند

به دلیل ناشناخته بودن ماهیت این ویروس و البته قدرت انتقال بالای آن، بسیاری از کشور‌ها پرواز‌های خود به هند را معلق کرده اند، ولی تجربه یک سال و اندی جهان نشان می‌دهد که ویروس‌های جهش یافته، بالاخره راه خود را خواهند یافت و دیر یا زود در سراسر جهان گسترش می‌یابد.

با توجه به این که ویروس هندی به طور جدی کشور ما را نیز تهدید می‌کند و قدرت سرایت فوق العاده عجیب و بی سابقه‌ای دارد، توصیه‌های زیر را جدی بگیرید:

۱- واقعاً تا جایی که می‌توانید در خانه بمانید. دورهمی‌ها را حتما لغو کنید. قدرت انتقال ویروس هندی چندین برابر ویروس انگلیسی است و قابل توجه این که ویروس انگلیسی هم چندین برابر ویروس اولیه (چینی) قدرت سرایت دارد.
کافی است چند ثانیه در مجاورت تنفس کسی قرار بگیرید که آلوده به ویروس هندی یا انگلیسی است!

۲- از دو ماسک استفاده کنید.

۳- حتماً با افراد دیگر، فاصله یک و نیم تا دو متری را اعایت کنید.

۴- در آسانسور حرف نزنید.

۵- در محیط‌های سربسته، حتماٌ پنجره‌ها را باز بگذارید و تهویه مناسب داشته باشید.

۶- بعد از برگشتن به خانه، حتماً غرغره آب نمک (رقیق) کنید و آن را به حفره‌های بینی هم بکشید.

۷- قدرت سیستم ایمنی خود را با خوردن میوه، سبزی، دمنوش‌های مناسب گیاهی، دارو‌های تقویت کننده، بالا ببرید تا در صورت ورود ویروس، بدن تان بتواند مقاومت کند و پیروز شود. خط دفاعی را خوب ببندید.

۸- با بروز اولین علائم، به پزشک مراجعه و درمان خود را شروع کنید. در این باره سستی نکنید. خیلی‌ها فقط به این خاطره فوت کرده اند که دیر نزد پزشک رفته اند. تا بهبودی کامل، از قرنطینه خارج نشوید.

۹- با مشورت پزشک تان از برخی روش‌ها و دارو‌های مجرب و تاییده شده طب سنتی (مثل بخور) هم می‌توانید استفاده کنید.

بازدید : - بار دسته بندی : بهداشت و درمان تاريخ : 29 آوریل 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها